Stránky predmetovej komisie ekonomická informatika

Predmet ekonomická informatika sa vyučuje v 3. ročníku a zaraďuje sa medzi odborné predmety praktického zamerania. Hlavným obsahom predmetu je vedenie podvojného účtovníctva v účtovnom programe Omega. Žiaci v predmete využívajú vedomosti a zručnosti pri práci s výpočtovou technikou získané v predmete aplikovaná informatika a znalosti podvojného účtovníctva získavané v predmete účtovníctvo. Na predmet ekonomická informatika nadväzuje integrovaný predmet ekonomické cvičenia vo 4. ročníku. Vedenie podvojného účtovníctva v účtovnom programe žiaci využívajú vo voliteľných predmetoch cvičná firma a aplikovaná ekonómia.

Výučba prebieha v počítačovej učebni, kde každý žiak má pridelený vlastný počítač. Pri výučbe predmetu sa využíva účtovný program Omega, ktorého tvorcom je firma Kros, a. s..

Obsahom učiva je:

• ovládanie účtovného programu Omega – základné nastavenia v programe,
  • účtovanie pokladničných dokladov a bankových výpisov,
  • účtovanie došlých, odoslaných faktúr a interných dokladov,
  • vedenie skladovej evidencie v účtovnom programe,
  • vystavovanie faktúr,
  • evidencia dlhodobého majetku v účtovnom programe,
  • účtovanie zahraničných dokladov,
  • vykonanie účtovnej závierky.