Stránky predmetovej komisie sekretárske a asistentské činnosti

Predmet sekretárske a asistentské činnosti  patrí k povinne voliteľným odborným ekonomickým predmetom s teoretickým zameraním. Hlavným cieľom vyučovacieho predmetu je pripraviť absolventov, aby nadobudli teoretické, ale aj praktické vedomosti z oblasti sekretárskej a asistentskej činnosti tak, ako sa vyskytuje v praxi firiem. Nadväzuje na iné odborné predmety, v plnej miere využíva vedomosti a zručnosti žiakov získané v predmetoch administratíva a korešpondencia, aplikovaná informatika, spoločenská komunikácia, preto sa v ňom predpokladá koordinácia medzipredmetových väzieb. Predmet sa vyučuje v malých skupinách, v ktorých sú žiaci z viacerých tried tretích ročníkov. Tí istí žiaci  pokračujú  vo vyučovaní  povinne voliteľného  predmetu sekretárske a asistentské činnosti aj vo štvrtom ročníku.

Základ tvorí osvojenie si vedomostí o význame a funkcií sekretariátu vo firme a o úlohe sekretárky, asistentky, o efektívnom usporiadaní pracoviska a ako pracovať s informáciami. Teoreticky a prakticky zvládnuť problematiku asertívneho správania. Položiť základy sebapoznávania a vplyvu typu osobnosti na vzájomnú komunikáciu. Získať zručnosti pri príprave spoločenských podujatí. Rozvíjať zručnosti pri písomnom styku, komunikačné zručnosti a získavať vedomosti o spoločenskom a diplomatickom protokole. Pri vyučovaní sa uprednostňuje výklad a praktické cvičenia.