Stránky predmetovej komisie anglický jazyk

O predmetoch

Charakteristika vyučovacieho predmetu „anglický jazyk ako druhý

Charakteristika vyučovacieho predmetu „anglický jazyk ako prvý cudzí jazyk“

Časový rozvrh výučby od školského roku 2008/2009 :

4 hodiny týždenne 1. a 2. ročník, 3 hodiny týždenne 3. a 4. ročník, spolu 447 hodín

Základnou charakteristikou vzdelávacej oblasti v anglickom jazyku je sprostredkovať žiakom jazykové a všeobecné kompetencie tak, aby rozvíjali komunikatívnu kompetenciu ako prostriedok na dorozumievanie a myslenie, na podávanie a výmenu informácií.

Obsahom výučby anglického jazyka ako cudzieho jazyka je systematické formovanie, rozvíjanie a sústavné prehlbovanie zručností, vedomostí a návykov zameraných na tieto oblasti:

• rečové zručnosti

• jazykové funkcie- kontaktné, regulačné, hodnotiace, informatívne

• tematické okruhy

• a jazykové prostriedky.

Žiaci majú nadobudnuté všeobecné vedomosti a zručnosti aplikovať a rozširovať o odbornú terminológiu v súlade s odborným profilom absolventa na úrovni prvého cudzieho jazyka.

Žiaci sú už od prvého ročníka pripravovaní na novú a obsahovo náročnú skladbu maturitnej skúšky viď. www.statpedu.sk . V štvrtom ročníku si žiaci zvolia jednu z úrovní maturitnej skúšky B1 alebo B2.

Výučba anglického jazyka sa prelína s poznatkami na hodinách hospodárskej geografie, dejepisu, environmentálnej výchovy, spoločenského styku.

Učivo sa skladá z tematických častí, ktoré sú obsahom učebnice New Headway (Elementary, Pre-Intermediate a Intermediate.).

Žiaci sú delení počas vyučovania cudzieho jazyka na dve skupiny.

Vzhľadom na moderné trendy vo vyučovaní cudzích jazykov sa vhodne využíva jazyková učebňa – videonahrávky, CD, cudzojazyčná literatúra a internet.

Charakteristika vyučovacieho predmetu „anglický jazyk ako druhý

Charakteristika vyučovacieho predmetu „anglický jazyk ako druhý cudzí jazyk“

Časový rozvrh výučby od školského roku 2008/2009 :

3 hodiny týždenne 1. a 2. ročník, 2 hodiny týždenne 3. a 4. ročník, spolu 320 hodín

• rečové zručnosti

• jazykové funkcie- kontaktné, regulačné, hodnotiace, informatívne

• tematické okruhy

• a jazykové prostriedky.

Žiaci majú nadobudnuté všeobecné vedomosti a zručnosti aplikovať a rozširovať o odbornú terminológiu v súlade s odborným profilom absolventa na úrovni druhého cudzieho jazyka.

Učivo sa skladá z tematických častí, ktoré sú obsahom učebnice New Headway (Elementary a Pre-Intermediate).

Žiaci sú delení počas vyučovania cudzieho jazyka na dve skupiny.

Počas štúdia píšeme v každom ročníku 2 veľké školské písomné práce.