Stránky predmetovej komisie medzinárodný marketing

O predmetoch

Medzinárodný marketing

je povinne voliteľným odborným predmetom v 3. ročníku, s pokračovaním v 4. ročníku

a svojim  teoretickým a praktickým zameraním veľkou mierou prispieva k zvládnutiu teoretických maturitných skúšok.

Súčasná moderná epocha bez ohľadu na postavenie človeka či v práci, podnikaní  alebo ako spotrebiteľa vyžaduje základné požiadavky o tom, ako funguje trh, ceny, reklama, ako myslí spotrebiteľ ….

Všade sa nájde niekto, kto by nám chcel niečo „výhodne predať“, ale môžete využiť príležitosť „predať seba samého,“ pretože mnohí z Vás sa dostanú do rôznych profesií, na štúdiá, kde poznatky z marketingu určite využijete.

Aj rozdiely medzi národmi a štátmi sú veľké. Pracovníci exportnej firmy musia rozumieť, poznať a rešpektovať správanie obyvateľov krajiny, na ktorú zameriavajú svoje marketingové úsilie.

Prihlásení žiaci pochádzajú z tried 3. alebo 4. ročníka, sú zadelení do menších skupín s počtom žiakov cca 14 žiakov.