DofE

DofE na Obchodnej akadémii M. Hodžu v Trenčíne

Sme veľmi radi, že v školskom roku 2023/2024 sme sa po prvýkrát zapojili do medzinárodného programu Cena vojvodu z Edinburghu známeho pod skratkou DofE.

Medzinárodná cena vojvodu z Edinburghu je vzdelávací program pod záštitou britskej kráľovskej rodiny, ktorý funguje už vyše 70 rokov. Ide o medzinárodne uznávaný program pracujúci s mladými ľuďmi. Program pomáha rozvíjať charakterové vlastnosti, ktoré pomôžu mladým ľuďom v kariére aj budúcom živote. Do programu sa ročne zapája skoro milión mladých ročne na celom svete a poskytuje sa v 130 krajinách.

Žiaci, ktorí chcú cenu získať, musia na sebe systematicky pracovať minimálne 6 mesiacov v oblasti rozvoja talentu, v športe, ako dobrovoľníci a musia absolvovať dobrodružnú expedíciu. Nesúťažia medzi sebou, ale prekonávajú sami seba.

Je úspechom, že hneď v prvom roku sa do programu už zapojilo 32 žiakov, z ktorých 20 pracuje na získaní bronzovej úrovne a 12 na získaní striebornej úrovne. Spolupracujú so 4 vedúcimi – Mgr. Alena Pašková, Mgr. Jaroslava Kadáková, Mgr. Jozef Mikolášek a Mgr. Ján Samák.

V prípade záujmu o program alebo akýchkoľvek otázok kontaktujte jedného z vedúcich.

Viac informácií o projekte je možné nájsť na stránke: https://www.dofe.sk/