Výchovný poradca

Telefón: 0910 214 415

E-mail: kudlacekova@gmail.com

IPčko

Internetová poradňa Ipčko vznikla ako občianske združenie v roku 2012, poslaním bola a stále je pomoc ľuďom v nepriaznivej životnej situácii a poskytovanie anonymných a bezplatných psychologických služieb. Primárne sa venujú téme duševného zdravia, poskytujú odbornú pomoc v online i offline priestore, prevádzkujú bezplatné a anonymné linky pomoci v krízových situáciách, prevencia pred sebapoškodzovaním či samovražednými sklonmi.

Psychologická online poradňa Ipčko.sk – nonstop, bezplatne, anonymne

Chatová poradňa Ipčko.sk

emailová poradňa poradna@ipcko.sk

internetová stránka www.ipcko.sk

krízová linka pomoci 0800500333

internetová stránka www.krizovalinkapomoci.sk

Takisto funguje krízová linka v ukrajinskom jazyku 0800500888, ukrajina@ipcko.sk

Ipčko funguje aj ako krízový intervenčný tím, keď výjazdový tím psychológov príde za človekom v akútnej kríze, k obetiam násilia, poskytuje krízovú intervenciu pri tragických a emocionálne náročných situáciách v školskom prostredí...

Káčko

Káčko je nízkoprahové centrum, kontaktný bod pre ľudí v krízových životných situáciách, prepája linky pomoci s osobnou psychologickou pomocou.

V Trenčíne sídli v budove na Hasičskej ulici 2, oproti Oddeleniu pre deti a mládež Verejnej knižnice Michala Rešetku.

www.kackotn@ipcko.sk

Štúdium na vysokých školách

Výchovný poradca sprostredkúva informácie pre maturantov a uchádzačov o štúdium na vysokých školách, prostredníctvom správ na Edupage im zasiela nové informácie o dňoch otvorených dverí a vysokých školách či univerzitách, na nástenke výchovného poradcu pravidelne aktualizuje informácie o vysokých školách, o termínoch podávania prihlášok na štúdium na vysokých školách, o vyplnení prihlášok. Dôležité informácie sú uvedené na stránkach www.scio.sk/nps/ako-na-vs.aspwww.portalvs.sk, www.prihlaskavs.sk, www.minedu.sk, www.vysokeskoly.skwww.vysokeskoly.cz , www.studyin.sk (pre štúdium v zahraničí) alebo www stránky konkrétnych vysokých škôl, univerzít, fakúlt.

Študenti si pozorne vyplnia prihlášky, uvedú požadované údaje, výpisy známok za 1.,2.,3. ročník štúdia na strednej škole. Na prihláškach sa nesmie prepisovať či bieliť údaje korekčnou páskou, neškrtať, neprepisovať údaje. Treba zvoliť veľké tlačené písmo. Pravosť údajov, výpis známok overuje a podpisuje triedny učiteľ.