Družba

Návšteva v Prahe r. 2012

Naša obchodná akadémia má už viac ako 60-ročnú tradíciu vzájomného stretávania sa študentov aj pedagógov s družobnou školou - Českoslovanská akademie obchodní v Prahe. Tento rok v dňoch od 1. 10. 2012 do 4. 10. 2012 sa naši žiaci zúčastnili pobytu v Prahe a strávili pekné chvíle nielen prehliadkou historických častí Prahy, ale aj stretnutím s pražskými študentmi.

Pobytu v Prahe sa zúčastnili hlavne študenti III.E triedy, ktorí v minulom školskom roku dosiahli najlepšie študijné výsledky a tiež najnižšiu absenciu. Pripravili si projekt o našej škole, Trenčíne a okolí, ktorý úspešne prezentovali študentom aj učiteľom družobnej školy. Okrem nich  svojimi projektami zaujali žiačky  Daniela Knapová (Michal Knap - tichý hrdina 2. svetovej vojny) a Patrícia Chorvátová (Filantropia).
Slovenské a české družstvá si zmerali sily - v "Československom sedemboji" - súťaži v netradičných disciplínach, ktorú vyhrali slovenskí študenti.
Traja naši študenti - Husár Matúš, Šišková Romana a Pastvová Patrícia sa zúčastnili súťaže v písaní na klávesnici s vynikajúcimi výsledkami.  *
Pri súťaži bol prítomný aj pán Zavjačič, autor programu výuky písania na klávesnici, čo nepochybne zvýšilo úroveň a atraktívnosť súťaže.

Po ceste späť na Slovensko sa študenti zastavili v prekrásnom historickom meste Kutná Hora, kde si prezreli expozíciu Českého múzea striebra a stredovekej bane a navštívili sedleckú Kostnicu.

Pobyt v Prahe aj stretnutie s pražskými študentami boli veľmi príjemné a všetci sa tešíme na jeseň budúceho roka, kedy nás navštívia pražskí študenti a pedagógovia a budeme môcť s nimi stráviť zopár pekných dní v Trenčíne.