Stránky predmetovej komisie marketing a logistika

O predmetoch

Marketing a logistika

je povinne voliteľným odborným predmetom s teoretickým a praktickým zameraním

v 3. a 4. ročníku,  ktorý doplňuje vedomosti žiakov získané zo spoločensko-vedných a ďalších odborných predmetov..

Prihlásení žiaci pochádzajú z tried 3. sú zadelení do menších skupín s počtom žiakov

ca 14 žiakov.

V 3. ročníku sa predmet zameriava  na základy marketingovej  teórie, a logistickej teorie. Sú to dva odbory podnikovej praxe, ktoré zvyšujú dosiahnutý efekt - zisk podniku.

Cieľom marketingu je spokojný zákazník a ziskovosť podniku,    cieľom logistiky je  jednoducho a hospodárne zabezpečiť  spokojnosť zákazníka aj podniku ( prečo je treba veci zbytočne komplikovať).

Preskúmame aj vzťahy medzi logistikou a ostanými oblasťami marketingu.

Logistika vo veľkej miere ovplyvňuje životnú úroveň spoločnosti, podniku aj spotrebiteľov. Dotýka sa rôznych stránok nášho každodenného života a  hrá v ekonomike kľúčovú úlohu v dvoch základných smeroch:  predstavuje jednu z hlavných  nákladových  položiek podniku, čím  ovplyvňuje všetky ďalšie ekonomické aktivity podniku a podporuje pohyb a plynulý tok mnohých ekonomických transakcií – je nevyhnutnou aktivitou pri realizácii predaja prakticky akéhokoľvek tovaru alebo služby.

V 4. ročníku  sa žiaci učia o podstate a charakteristike medzinárodného marketingu, o realizácii zahraničnoobchodných operácií, tiež o jednotlivých oblastiach logistického systému.