Stránky predmetovej komisie právna náuka - seminár

Právna náuka - seminár

je povinne voliteľným odborným predmetom s  praktickým zameraním v  4. ročníku  a tvorí ekonomicko-právny základ odborného vzdelania a celého ďalšieho života.

Právo je zložité a niekedy sa zdá, že sa v ňom nedá vyznať. Právo sa dotýka nás všetkých, a preto je potrebné urobiť všetko, aby sme o ňom vedeli čo najviac.

Byť plnohodnotným občanom znamená „poznať svoje práva a povinnosti“, vedieť ich aplikovať v praxi.

Predmet sa zameriava na  praktickú aktualizáciu vedomostí, ktoré žiaci získajú

v 2. ročníku na  odbornom  predmete Právna náuka a hlavne  sa sústreďuje  na vykonávanie aktivít z jednotlivých odvetví práva (Tvorba vlastnej Ústavy, Tvorba zákona svojho predmetu, Darovacia zmluva, Kúpna zmluva, Závet,  účasť na hlavných pojednávaniach  na súde, vo väznici .....), čím efektívne spoja teóriu s praxou a školu so životom.

Okrem toho sa žiaci   učia orientovať v elektronickej Zbierke zákonov.

Prihlásení žiaci pochádzajú  z tried 4. ročníka, sú zadelení do menších skupín s počtom cca 15 žiakov.