Stránky predmetovej komisie cvičná firma

O predmetoch

Je to voliteľný predmet v treťom a vo štvrtok ročníku.

Už samotný názov dáva tušiť, že ide o vyučovací predmet, ktorý sa zameriava na praktické činnosti. Cvičná firma sa líši od ostatných ekonomických predmetov, s ktorými ste sa počas štúdia na strednej škole doteraz stretli. V prvom rade zaujme novým pracovným priestorom, ktorý sa podobá pracovisku reálnej firmy. Na tomto pracovisku si budete nacvičovať celý rad činností, bez ktorých sa nezaobíde chod žiadnej firmy. Na hodinách podnikovej ekonomiky, účtovníctva, administratívy a korešpondencie, aplikovanej informatiky, hospodárskych výpočtov a štatistiky a iných ekonomických predmetov ste sa už naučili o tom, ako funguje podnik a aké činnosti v ňom prebiehajú. Tieto teoretické vedomosti si môžete v priestore cvičnej firmy vyskúšať v reálnych situáciách a na konkrétnych pracovných pozíciách. Cvičná firma vám umožní zahrať si rolu riaditeľa, sekretárky, personalistu, obchodného zástupcu, účtovníka, zamestnanca marketingu a iné pozície podľa vášho výberu. Naučíte sa pracovať v tíme, komunikovať navzájom, rozhodovať, prezentovať svoju prácu i výsledky vašej  firmy. Budete obchodovať s cvičnými firmami na Slovensku aj v zahraničí. Takto získate veľa obchodných skúseností a zároveň i nových obchodných partnerov a nových priateľov. Cvičná firma sa často označuje ako most medzi teóriou a praxou. Úspešní absolventi môžu získať "Certifikát minimálnych štandardov kvality zamestnanca cvičnej firmy".
Ďalšie informácie a ukážka certifikátu  sú v záložke cvičné firmy.