Stránky predmetovej komisie spoločenská komunikácia

Vyučovací predmet spoločenská komunikácia patrí k odborným predmetom s teoretickým zameraním. Oboznamuje žiakov s pojmami psychológie osobnosti, vedie ich k poznávaniu seba a iných, k chápaniu vzájomných vzťahov medzi jednotlivcami a jednotlivcom a spoločnosťou. Pri poznávaní organizovania obchodných rokovaní, obchodných akcií si žiak uvedomuje dôležitosť tímovej práce, vzájomnej komunikácie, zvládnutia konfliktov a stresových situácií. Uvedomuje si dôležitosť spoločenského správania sa a slušnej komunikácie v rôznych komunikačných situáciách.

Cieľom predmetu je, aby si žiak uvedomoval, že je osobnosť, ktorá žije v spoločnosti ľudí s rovnakou kultúrou aj ľudí, ktorí pochádzajú z iného kultúrneho prostredia. Ich poznávaním by mal dospieť k chápaniu odlišností, tolerancii a orientácii v multikultúrnom prostredí. Predmet tak prispieva k mravnému rozvoju osobnosti človeka.

Časová dotácia v predmete je 1 hodina týždenne v prvom ročníku.