Aplikovaná informatika

Predmet aplikovaná informatika patrí medzi povinné odborné vyučovacie predmety. Jeho úlohou je umožniť žiakom získať také vedomosti a zručnosti, ktoré zabezpečia aktívne používanie najrozšírenejších aplikácií na osobných počítačoch v rôznych oblastiach spoločenského a najmä ekonomického života.

Výstupné všeobecné ciele predmetu

• získať základné vedomosti o PC ako technickom prostriedku na spracovanie údajov,

• získať vedomosti o základnom i aplikačnom programovom vybavení PC a efektívne ich využívať pri spracovaní ekonomických informácií.

Výstupné špecifické ciele predmetu

• mať osvojenú základnú terminológiu z informačného procesu,

• dokázať samostatne používať osobný počítač a jeho prídavné zariadenia,

• vedieť spracovať textové dokumenty,

• vedieť používať tabuľkový procesor pri vyhotovovaní štatistických tabuliek a grafov,

• dokázať vytvoriť jednoduchú databázu,

• prakticky využívať počítače v oblasti moderných informačných technológií,

• spracovať komplexnú ekonomickú agendu firmy vybraným ekonomickým softwarom.

Všeobecné poznámky

• počet hodín jednotlivých tematických celkov je orientačný, učebnú osnovu si škola môže upraviť v závislosti od úrovne svojho vybavenia tak, aby nebol vynechaný žiaden tematický celok,

• pri vyučovaní sa doporučuje aktuálne reagovať na vývoj v oblasti softwaru a informačných technológií,

• využívať medzipredmetové vzťahy s ostatnými odbornými predmetmi a učivo upevňovať spracovávaním reálnych úloh z ekonomickej oblasti.