Stránky predmetovej komisie administratívne činnosti

Cieľom vyučovacieho predmetu je pripraviť absolventov, aby nadobudli teoretické, ale aj praktické vedomosti z oblasti administratívnej činnosti tak, ako sa vyskytuje v praxi firiem. Nadväzuje na iné odborné predmety, v plnej miere využívajú vedomosti a zručnosti žiakov získané v predmetoch administratíva a korešpondencia, aplikovaná informatika, preto sa v ňom predpokladá koordinácia medzipredmetových väzieb.

Základ tvorí osvojenie si vedomostí o úlohe asistetky, navrhnúť jej oblečnie, vysvetliť jej činnosti, vedieť navrhnúť usporiadanie, vybavenie a  výzdobu kancelárie.

Naučia sa upevňovať presnosť a zvyšovať rýchlosť písania na počítači, organizovať a vypracovať diár a sledovanie dňa. Vyhotovovať a upravovať tabuľky. Ďalej nadobudnú praktické skúsenosti a zručosti s písomnosťami, dokladmi, obehom dokladov, spracúvaním dokladov, ich evidenciou, uskladňovaním a archiváciou. Naučia sa realizovať prakticky nácvik vybavovania bežnej korešpondencie, evidenciu a inventarizáciu majetku, objednávanie surovím, materiálov a tovaru a pripraviť podklady na ochranu osobných údajov.  Naposledy sa naučia vystaviť jednoduchý obchodný list podľa požiadaviek zamestnávateľa.

Pri výučbe predmetu je potrebné:

• dôraz klásť na zdokonaľovanie zručností,
  • prednostne využívať prostriedky výpočtovej techniky a vyučovanie dopĺňať praxou vo firmách
  • dôraz klásť na medzipredmetové vzťahy s ostatnými predmetmi, najmä s aplikovanou informatikou, podnikovou ekonomikou a účtovníctvom, právnou náukou, spoločenskou komunikáciou, slovenským jazykom a cudzími jazykmi.