Stránky predmetovej komisie obchodná angličtina

O predmetoch

Predmet obchodná angličtina patrí k odborným voliteľným predmetom, ktoré sa vyučujú na našej škole. Výučba je koncipovaná do 3. a  4. ročníka (2 hodiny týždenne) pre skupinu žiakov vytvorenú na základe ich záujmu. Jej špecifikom je, že prebieha v anglickom jazyku.

Obsahový štandard je zameraný na  získanie a zdokonalenie schopnosti žiakov komunikovať v angličtine v rôznych obchodných situáciách, nadobudnutie sebadôvery a plynulosti prejavu, čo zvýši ich šance na uplatnenie v odbore a na kariérny postup. V jednotlivých témach sa žiaci venujú oblastiam ako predaj online, kariéra, riešenie konfliktov na pracovisku, výkazníctvo, štruktúra firmy, porady a meetingy, pracovné obedy, plánovanie, uzatváranie zmlúv a podobne.

V rámci medzipredmetových vzťahov je predmet obchodná angličtina úzko prepojený s predmetmi anglický jazyk, administratíva a korešpondencia, ekonomika, spoločenská komunikácia, občianska náuka, etika, aplikovaná ekonómia a medzinárodný  marketing.

Metódy, formy a prostriedky vyučovania obchodnej angličtiny majú stimulovať rozvoj poznávacích schopností žiakov,  podporovať ich cieľavedomosť, samostatnosť, kreativitu ako aj schopnosť pružne reagovať na dané problémy v anglickom jazyku. Vyučovací predmet tak vytvára predpoklad celoživotného vzdelávania a prispieva k profesionalizácii a adaptabilite každého jednotlivca. Umožňuje čerpanie ekonomických informácií aj zo zahraničných zdrojov uverejňovaných v anglickom jazyku.