Navigácia

 • Deň otvorených dverí bude na našej škole 14. februára 2018 v čase 8:00 - 14:00. Tešíme sa na VÁS.

 • OLYMPIÁDA V ANGLICKOM JAZYKU

  Dňa 17. januára 2018 sa konalo okresné kolo súťaže Olympiáda v anglickom jazyku.V kategórii 2A sa umiestnila Kristína Kurincová (II.A) na prvom mieste.V kategórii 2B sa umiestnila Alena Večerová (III.B) na prvom mieste.Naše žiačky, ktoré súťažili v silnej konkurencii so žiakmi gymnázií postupujú do krajského kola.

  GRATULUJEME A PRAJEME VEĽA ÚSPECHOV V KRAJSKOM KOLE!

 • Olympiáda ľudských práv

  Olympiáda ľudských práv

        Dňa 19.12.2017 sa konalo školské kolo Olympiády ľudských práv. Súťažilo 19 študentov, ktorí vypracovali vedomostný test. Šesť  finalistov riešilo modelové situácie. (Večerová A. III.B ,Kováčik T. IV.D, Taraba J. III.D, Šatura J. III.D, Vašek G. II.C ).

   Gratulujeme úspešným riešiteľom!

  1. miesto:   Alena Večerová, III.B
  2. miesto:   Timotej Kováčik, IV.D
  3. miesto:   Juraj Taraba,  III.D

  Alenke Večerovej  prajeme veľa úspechov v krajskom kole, ktoré sa bude konať 8. februára, v Prievidzi.

   

 • LITERÁRNA SÚŤAŽ "A. C. CLARK"

  Dňa 7. 12. 2017 sa uskutočnilo vyhodnotenie literárnej súťaže v žánroch sci-fi, mystery a fantasy, organizovanej Trenčianskou univerzitou, kde bol študentovi II. D triedy  Adamovi Kikušovi  udelený diplom za aktuálnosť témy. Diplomy za literárny príspevok do súťaže boli udelené aj Mirke Milčíkovej a Bianke Zhanačovej zo IV. B a Romanovi Petrášovi a Filipovi Čaňovi z II. D. 

  Za peknú reprezentáciu školy všetkým 5 študentom ďakujeme !!!

  diplom.pdf

 • MIKULÁŠ 2017

 • Akademické MSR v štandardných tancoch

  sa konali 2. decembra 2017 v Bratislave za účasti našej žiačky Adriany TERIFAJOVEJ zo IV. A triedy. V silnej konkurencii si so svojim tanečným partnerom vybojovala krásne 3. miesto. GRATULUJEME !!!

 • Jubilejný ročník súťaže Studňa sa tajne s dažďom zhovára

  So super prozaickými prácami nás v 25. ročníku celoslovenskej súťaže vlastnej literárnej tvorby reprezentovala šikovná študentka zo IV. A Kristínka Hírešová, ktorá v silnej konkurencii ďalších mladých autorov získala krásne 3. miesto

  Kristínke srdečne gratulujeme a prajeme veľa chuti do ďalšej tvorby !

 • HALOVÉ VESLOVANIE

  Dňa 27. 11. 2017 sa 12 žiakov 1. – 3. ročníka pod vedením pána profesora Krivdu zúčastnilo na súťaži v halovom veslovaní. V kategórií mladší žiaci sa naši reprezentanti umiestnili na krásnom 1. mieste s postupom, staršie žiačky sa umiestnili na zaslúženom 2. mieste, a starší žiaci na tiež veľmi peknom 3. mieste.  Srdečne gratulujeme, a želáme veľa šťastia v ďalších kolách.

 • Majstrovstvá sveta vo fitness

  A už sa skončili Majstrovstvá sveta žien vo fitness, ktoré sa konali vo francúzskom meste Biarritz. S veľkou radosťou oznamujeme, že Miška PAVLEOVÁ z II. D triedy sa napriek obrovskej konkurencii oveľa starších a vyspelejších žien opäť s prehľadom zvíťazila. Absolútne víťazstvo nakoniec nezískala, ale aj tak je to pre ňu obrovský úspech. Takže tohto ročná sezóna bola pre Mišku neuveriteľne úspešná, keďže vyhrala úplne všetky súťaže, či už na Slovensku alebo v zahraničí, na ktorých štartovala. Spolu získala 12 zlatých medailí, z toho 3 za absolútne víťazstvo. Takýto úspech ešte nemala žiadna fitneska na Slovensku. GRATULUJEME !!!

  Miška PAVLEOVÁ z II. D pokorila svet a stala sa majsterkou sveta vo fitness juniorov do 163 cm a zároveň sa jej podarilo vybojovať aj titul absolútnej víťazky vo fitness juniorov obidvoch kategórií. GRATULUJEME !!!

 • Olympiáda v anglickom jazyku - školské kolo

 • SÚŤAŽ KOYŠOVE LADCE

   

  V 19. ročníku celoštátnej súťaže umeleckého prednesu pôvodnej slovenskej ľúbostnej poézie KOYŠOVE LADCE nás 20. 10. 2017 so cťou reprezentovali tri šikovné recitátorky : Michaela Remišová zo IV. A, Terézia Pasminková z II. A a Annamária Pajtinková z II. D. Organizátormi súťaže im bol udelený pamätný list.

  Dievčatám ďakujeme za vzornú reprezentáciu školy !

   

  Pamatny_list.pdf

 • MLADÝ ÚČTOVNÍK

  výsledky školského kola pre žiakov tretieho ročníka

  1. miesto Klára ČIŽNÁROVÁ - III. E

  2. miesto Dominika KOLNÍKOVÁ - III. A

  3. miesto Nikolas ŠŤASTNÝ - III. A

  4. miesto Adam ONDREJIČKA, 5. miesto Alica BERECOVÁ, 6. miesto Ivan HLBOCKÝ, 7. miesto Lucia MATEJKOVÁ, 8. miesto Romana GOMULECOVÁ

 • Majstrovstvá sveta v kolkoch

  gabriela_hupcikova.PDF

   

  Poďakovanie Obchodnej akadémii v Trenčíne za spoluprácu pri príprave reprezetantky.

  V termíne od 12.5.-18.5.2017 sa konali Majstrovstvá sveta v kolkoch v kategórii do 18 rokov v nemeckom Dettenheime. Aj Trenčiansky kolkársky klub  mal v reprezentácii svoje zastúpenie a to Gabrielu Hupčíkovú študentku Obchodnej akadémie v Trenčíne. Na Majstrovstvách sveta Gabriela Hupčíková, so svojím spoluhráčom Matúšom Červencom odchovancom KK Tatran Sučany v disciplíne Tandem mix získala striebornú medailu. Potvrdila svoj obrovský talent a bojovnosť, keď aj napriek veľmi ťažkým podmienkam, v ktorých sa Trenčiansky kolkársky klub nachádza už 4 roky tým, že prišiel o vlastnú kolkáreň a na dokončenie novej kolkárne nemá potrebné množstvo financií.

  Dorastenci Trenčína dochádzajú na tréningy a zápasy do Piešťan, čo je časovo aj finančne veľmi náročné. Aj z uvedeného dôvodu je Trenčiansky kolkársky klub hrdý na historický úspech dorastenky Gabriely Hupčíkovej, ktorá venovala svoj čas a financie na kvalitnú prípravu. Gabriela Hupčíková je Majsterkou Slovenska v kategórii dorastenky z roku 2016, víťazkou TOP 12 dorasteniek v roku 2016 a v reprezentačnej nominácii je už tretí rok. Pred Majstrovstvami sveta sa pripravovala okrem klubovej prípravy aj individuálne a to dochádzaním na tréningy do Bratislavy za osobným trénerom Jaroslavom Truskom.

  Gabriela Hupčíková dokázala, že úspech je možné dosiahnuť aj v neľahkých podmienkach a to predovšetkým tvrdou prípravou a sebadisciplínou.

  Touto cestou sa chceme poďakovať ústretovosti školy za uvoľňovanie študentky na reprezentačné zrazy a tréningy počas prípravy na Majstrovstvá sveta.

  S pozdravom

  Elena Fürstenová

  Trénerka a funkcionár Trenčianskeho kolkárskeho klubu

 • Majstrovstvá Slovenska v halovom veslovaní žiakov

  sa konalo 28. apríla 2017 v Banskej Bystrici. Naši žiaci obsadili 5. miesto.

  (Filip Nápoky, Adam Dudák, Nicolas Ferenyi, Marek Kalma)
  GRATULUJEME !!!

 • Školské majstrovstvá Slovenska

  vo florbale žiačok stredných škôl sa konalo 4.- 5. mája 2017 v Spišskej Novej Vsi.

  Naše žiačky obsadili krásne 2. miesto.

  GRATULUJEME !!!

 • V krajskej súťaži

  Metodicko-pedagogického centra Trenčín "Neznámi známi rodáci z nášho regiónu"

  študentky Iveta Malíčková a Kristína Kurincová (I. A) obsadili 2. miesto

  s publicistickou prácou "Vedcom navzdory totalite", v ktorej spracovali život významného rusistu, prekladateľa a medzinárodne známeho religionistu

  Prof. Jána Komorovského - maturanta Obchodnej akadémie v Trenčíne v roku 1945.

  Dievčatám srdečne blahoželáme a ďakujeme za vzornú reprezentáciu školy.

 • EBFF 2017 European Bodybuilding & Fitness Championship

  Majstrovstvá EURÓPY vo fitness žien súťaž, ktorá prebiehala 3.- 8. 5. 2017 v Santa Suzanna v Španielsku. Naša žiačka Michaela Pavleová z I. D triedy získala celkovo 4 zlaté medaily.  Vyhrala svoju kategóriu v juniorkách aj v ženách a navyše sa stala aj absolútnou víťazkou vo fitness junioriek aj žien. GRATULUJEME !!!

   

   

  Majstrovstvá Slovenska vo fitness žien - obrovským úspechom sa skončili tohtoročné majstrovstvá Slovenska pre našu žiačku

  Michaelu Pavleovú z I. D triedy, ktorá sa v sobotu 22.4. 2017 stala majsterkou Slovenska a postupuje na Majstrovstvá Európy do Španielska. Gratulujeme, budeme ti Miška držať palce !!!

    

 • Dávame vám do pozornosti, že študenti našej školy vydali svoje literárne a výtvarné práce v časopise VLNA - Výtvarno - Literárny Nezávislý Almanach, ktorý si v elektronickej podobe môžete otvoriť cez "školský časopis" v ľavom menu.

  Prajeme príjemné čítanie a pozeranie

Kontakt

 • Obchodná akadémia Milana Hodžu Trenčín
  Martina Rázusa 1, 911 29 Trenčín
 • +42132/7481811 - vrátnica, spojovateľ
  +42132/7481821 - riaditeľ školy
  +42132/7481812 - sekretariát riaditeľa školy
  +42132/7481822 - zástupcovia riaditeľa školy
  +42132/7481824 - hospodárske oddelenie školy

Fotogaléria